Jak można użyć tablicę korkową w szkole czy w domu?

Tablica korkowa – niby kompletnie pospolita rzecz, a może pełnić wiele ciekawych funkcji. Zróżnicowanie wykonania i wymiary tablic korkowych sprawiają, iż sprawdzają się one zarówno do ozdoby pokoju, jak i są wykorzystywane w biurach i placównach oświaty.

Jak najczęściej stosujemy tablice korkowe?

Najczęściej spotykamy tablice korkowe na korytarzach szkół i przedszkoli. Przypinane są na nich wycinki z gazet o sukcesach uczniów i placówki, istotne informacje o organizowanych wydarzeniach (olimpiadach, balach, turniejach lub wizytach gości), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy terminach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to również idealne rozwiązanie dla uczniów z pasją dziennikarską. Pod okiem profesora dzieci mogą pisać artykuły na interesujące ich tematy, wyszukiwać ciekawostki naukowe czy komentować wydarzenia w formie satyrycznych komiksów, tworząc comiesięczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można wywiesić na głównym korytarzu szkoły, tak by był widoczny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można urządzić prezentację rysunków czy laurek szykowanych przez dzieci na rozmaite okazje – maluchy będą dobrze czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach można wykorzystać tablicę korkową jako biuletyn informacyjny, gdyż w zalewie maili nie każdy odczyta wszystkie wiadomości. Warto jednak pamiętać, żeby tablica była powieszona w często uczęszczanym miejscu, np. przy kuchni biurowej albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablice korkowe – wykorzystaj je w domu

Do wszystkich powyższych pomysłów najodpowiedniejsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o rozmiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeżeli jednak chcemy wykorzystać tego rodzaju tablice w domu, warto skupić się na wymiarach nie większych niż 120×90. Tablice korkowe wytwarzane są w ramach aluminiowych, drewnianych bądź z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego kupimy w wielu kolorach (czerwony, jasny i ciemny fiolet, błękitny, żółty), a listwy MDF są przeważnie srebrne, czarne, białe, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, tym samym każdy znajdzie tablicę, która będzie pasowała do wystroju mieszkania. Jak można wykorzystać tablicę korkową w domu? Można na niej zawiesić medale zdobyte w turniejach, kartki przysłane przez znajomych z wakacyjnych wojaży lub wisiorki i bransoletki, zamiast trzymać je splątane w pojemniczku biżuterię. A miłośnicy podróży mogą przypiąć do niej mapę świata, aby zaznaczać kolorowymi pinezkami odwiedzone już miasta lub kraje.