Jakie są różnice pomiędzy rodzajami kontenerów na odpady

Jeśli chcesz kupić kontenery na złom, powinieneś odwiedzić tę stronę

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, a także przy magazynowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednak wiele rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną budową i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie surowce można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dopasowane do rodzaju składowanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak rozebrane elementy drzwi i okien, złom, gruz, jak również zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe – zwykle służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych bądź wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do składowania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady większych gabarytów

Do składowania ładunków o znacznych gabarytach, które nie są odpadami lub potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego typu kontenery produkowane są przede wszystkim dla przedsiębiorstw transportowych i magazynów.

Siedziba firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]