Kapsułki z kawą – zawsze idealne espresso i latte

Potrzebujesz kapsułek do ekspresu? Kliknij tu

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka ciepłej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się też z przyjaciółmi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale w dalszym ciągu pijemy go z reguły w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki kawy do ekspresu porównywalnie dobra jak w kawiarni

Gdy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie przygotowaną wybieramy się na ogół do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować rozmaite napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w idealne macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego wzięta od dziesięcioleci, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki z kawą, którą można przygotować w kilka minut w małych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do kawy? Głównie dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się doskonale odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podsunięcie filiżanki bądź kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wykona całą pracę za nas.

Kapsułki z kawą – aromatyczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są kosztowne – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki z kawą to też nie jest ogromny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. macchiato można zaparzyć w domu za niecałe 1,30 zł. Cena waha się naturalnie zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem serwowanym w kawiarni, jest to na ogół ok 10%-15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich ogromną zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się częstokroć czy kupując ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od jednego producenta. To nieuzasadnione obawy. Dzisiaj do wszystkich modnych systemów, takich jak Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można nabyć pasujące kapsułki.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]