Kilka słów o zamiennikach kapsułek do Nespresso

Sprawdź Nespresso kapsułki na cafessima.pl/kapsulki-do-ekspresu/kapsulki-nespresso/.

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najdłużej dostępnych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu powoli pozyskiwały kolejnych sympatyków. Aktualnie jest to marka znana na całym świecie, a urządzenia z tym systemem produkuje wiele renomowanych firm.

Czy można nabyć kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Postanawiając o zakupie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. To bezzasadna obawa. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł 2012 r. więc teraz w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest włoska Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o średniej mocy, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na mieszance robusty i arabiki. Innym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Firenze, Trieste, Roma i Venezia. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty suszonych owoców, palonego drewna czy pieczonego chleba. Inni poważani włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to m.in. Diemme (kawy Mente, Anima Del Salvador czy bezkofeinowa Cuore) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Mokaccino, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Intense).

Zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso też od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje także polska firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o wysokim poziomie intensywności, np. Ristretto, Lungo czy Milano, w tym także kawy aromatyzowane – Vanilla, Hazelnut, Chocolate i Carmel.

Podstawowe opakowania dostępne w większości sklepów mieszczą zazwyczaj 10 sztuk kawy w kapsułkach. Jednak dla odbiorców, kupujących kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali także zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć koszt napoju. W przypadku, gdy kupujący ma obawy, czy wybrany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim wyśle zamówienie winien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]