Kontenery specjalne – uszczelniane, z plandeką lub podgrzewaną podłogą

Co powinno się wiedzieć o kontenery produkcja?

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia muszą cechować się ogromną trwałością, jak również spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Czym wyróżniają się popularne modele kontenerów? Dlaczego warto zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich budowa

Pośród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego przeznaczenia wyróżniamy kontenery na odpady płynne, niebezpieczne, sypkie, odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery przeznaczone do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone klapą z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, zapobiegającą wylewaniu się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą też plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z dnem posiadającym uchwyty do zabezpieczenia ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontener na gruz i odpady sypkie

Odrębną grupę kontenerów stanowią modele na odpady sypkie, np. pyły i trociny. Dostępne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe oraz zaopatrzone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały sypkie mogą również posiadać klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnego przeznaczenia należą również kontenery otwarte wykorzystywane do magazynowania i transportu gruzu oraz odpadów budowlanych.

Siedziba firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]