Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Chcesz zamówić listwę podłogową? Sprawdź https://www.balticwood.pl/oferta/listwy

Wydają się niewiele wnoszącym detalem, jednak ich stylistyka ma ogromny wpływ na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na estetyczne poprowadzenie przewodów oraz zabezpieczają najniższą część ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To na pewno dostateczny powód, aby nie lekceważyć ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter mieszkania i bardzo dobrze koresponduje ze stylowymi dodatkami czy meblami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z MDF albo PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wyprodukowane zarówno z drewna, jak i innych materiałów. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, pod warunkiem, że kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]