Maski do włosów – regenerują i odżywiają

Dalsze informacje o maskach nawilżających do włosów.

Włosy narażone są na szereg szkodliwych czynników. Na ich kondycję niekorzystnie wpływają między innymi częste zjawiska atmosferyczne – słońce, ekstremalne temperatury lub silny wiatr. Równie niebezpieczna może okazać się stylizacja za pomocą prostownicy bądź suszarki, użycie niewłaściwych kosmetyków, spanie z mokrymi włosami czy też koloryzacja. To sprawia, że włosy wymagają ciągłej pielęgnacji. Jeżeli uszkodzenia nie są zbyt duże, możemy w tym celu użyć odżywki. W szeregu przypadków jednakże ten kosmetyk bywa nieskuteczny.

Co odróżnia maski do włosów od odżywek?

Maski do włosów zapewniają dużo intensywniejszą regenerację aniżeli zwykłe odżywki. Lepiej również zabezpieczają włosy. Kosmetolodzy często porównują je do „posiłku” dla włosów – z nich czerpane są substancje odżywcze, które umożliwiają odbudowę nawet krańcowo zniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek metodą nakładania – trzeba je pozostawić na włosach dłużej. By dotarły w głąb skóry oraz włosów, powinno się je spłukać nie wcześniej niż po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, najodpowiedniej korzystać z nich raz w tygodniu.

Naturalne maski do włosów – jaki jest ich skład?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów zawierają więcej składników odpowiedzialnych za polepszenie kondycji włosów. Zależnie od przeznaczenia danego preparatu, poszczególne komponenty mogą być dobrane tak, żeby chronić włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniami UV) lub by je zregenerować. W tym celu wykorzystuje się takie składniki jak keratyna, wszelkiego rodzaju olejki, a także silikony. Naturalne maski do włosów zawierają ponadto wyciągi roślinne (m.in. z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]