Najważniejsze cechy anteny naziemnej

Jeśli potrzebujesz anteny DVB T, koniecznie wejdź na telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W zdecydowanej większości domów zobaczyć można odbiornik TV. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. Aby jednak telewizor nie był nieprzydatnym przedmiotem, należy zainwestować też we właściwą antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w przeróżnych sytuacjach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej naprawdę duży. W sklepach znajdują się anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, jak również pokojowe i siatkowe anteny DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Dostępne dzisiaj w sprzedaży anteny DVB-T cechują się przede wszystkim łatwością instalacji. Spokojnie upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w rękach narzędzia używane do majsterkowania. Anteny naziemne, które dzisiaj oferują nam producenci, charakteryzują się także wysoką odpornością na działanie zmiennych uwarunkowań pogodowych. Dzięki temu umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na świetnym poziomie przez niezwykle długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co trzeba uwzględnić przy jej zakupie?

Ogromna oferta anten naziemnych sprawiła, że powinno mocno przemyśleć wybór anteny, którą zamierzamy zamontować. Należy pamiętać, że uwagę trzeba zwrócić na mnóstwo uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące usytuowania nadajników można bez żadnego problemu wyszukać w Internecie. Znaczenie ma także moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Uwzględnić powinno się zawsze ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu ulokowania antena naziemna. Ogromne znaczenie ma też to, czy znajdujemy się w mieście czy teżna terenie otwartym.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]