Nie daj się zarazkom i bakteriom! Stosuj podkłady higieniczne

Dowiedz się, gdzie kupić podkłady jednorazowe

Stanowiące bezpośrednie zagrożenie dla naszego zdrowia grzyby, wirusy i bakterie czają się dosłownie wszędzie. Największe ryzyko zakażenia powstaje jednak w miejscach, w których często przebywają osoby zakażone lub tam, gdzie w związku z rozmaitymi zabiegami narzędzia dotykają skóry lub innych tkanek. Takimi miejscami są głównie wszelkiego rodzaju szpitale i kliniki, studia tatuażu, gabinety kosmetyczne oraz salony spa. Aby zmniejszyć zagrożenie transferu drobnoustrojów i innych szkodliwych mikroorganizmów, używa się rozmaitych akcesoriów – poza rękawiczkami z silikonu i środkami antybakteryjnymi są to także podkłady higieniczne.

Podkłady jednorazowe – ochrona przed drobnoustrojami i grzybów

Większość chorobotwórczych bakterii i grzybów przenosi się poprzez kontakt skóry ze skażonym przedmiotem, dotykanym uprzednio przez jednostki zarażone. By zminimalizować ryzyko przenoszenia się bakterii w gabinetach i salonach urody, używa się podkładów higienicznych. Z reguły są one wyprodukowane z celulozy lub analogicznych tworzyw i są efektywną barierą dla mikroorganizmów. Podkłady higieniczne są jednokrotnego użytku i rozkłada się je m.in. na stoły zabiegowy, fotele dentystyczne i ginekologiczne oraz sprzęt rehabilitacyjny.

Podkłady higieniczne – do wykorzystania w ogólnodostępnym WC

Jeszcze wyższe ryzyko rozprzestrzeniania się zakażeń skórnych powodowanych przez mikroorganizmy panuje tam, gdzie z zabrudzoną nawierzchnią styka się nieosłoniona skóra – czyli w toalecie. Prawdopodobieństwo przeniesienia się wirusów minimalizują nakładki na deskę sedesową. Ich użycie jest zalecane we wszelkich punktach udostępniających publiczne toalety – na przykład w firmach, urzędach, galeriach handlowych lub szkołach.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]