Nie psuj pięknych wnętrz roletami. Zamontuj shuttersy w oknach

Więcej o shuttersach wewnętrznych.

Urządzając dom, z reguły nie przeznacza się wiele uwagi na okna. Zazwyczaj decyzja pada na klasyczne aranżacje, to znaczy firanki i zasłony, które nieraz łączone są dodatkowo z roletami. Jednak jest jeszcze inne mało rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Na okna, ale też na drzwi szafy – wykorzystanie shuttersów

Podstawową właściwością shuttersów (lub też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych poruszają się, a więc można łatwo je ustawić w dowolnej pozycji, zależnie od zachcianek domowników. Producenci wykonują je z PCV, drewna, jak również z płyt MDF. Okiennice wewnętrzne shutters instaluje się głównie na oknach, jakkolwiek równie dobrze będą wyglądać na drzwiach czy w szafach. Shuttersy to co prawda element okna, który w polskich domach wykorzystuje się w dalszym ciągu okazjonalnie, ale większość z nas na pewno rozpoznaje je z telewizji bądź kina, gdyż tego typu okiennice są niezwykle popularne na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w USA czy w Australii.

Plusy wewnętrznych okiennic typu shutters

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko doskonale się prezentują, lecz mają też przydatne funkcje. Dzięki nim można regulować użycie promieni słonecznych: latem ograniczać nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – zapobiegać utracie ciepłego powietrza. Shuttersy pasują do różnych stylów wnętrz i nie ma na ogół przeszkód, by umieścić je na zdecydowanej większości ram okiennych. Produkuje i montuje się je na zamówienie, co sprawia, iż są bez wątpienia droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom niezmiernie wytworny wygląd, w wyniku czego podwyższają wartość posesji. Trzeba dodatkowo zaakcentować, że nachylenie lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawia się bez wykorzystania linek, co rodzice dzieci oraz właściciele psotnych psów i kotów, które mogłyby wplątać się zwisające linki, uznają na pewno za kolejną zaletę.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]