Niepowtarzalne ozdoby wnętrz – lampy solne

Szukasz lamp solnych? Kliknij tu

Nieduże ozdoby z minerałów i kamienia od dziesięcioleci zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozlicznych wypraw po Polsce, a nieraz nabywamy pod wpływem impulsu, gdyż harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest pomieszczenie. Sporadycznie jakkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – przeważnie to pospolite ozdoby. Minerałem, z którego można jednak wykonać obiekty używane na co dzień, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej z reguły lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są jedyne w swoim rodzaju

Lampy solne pięknie się prezentują i łatwo można je dopasować do aranżacji wnętrza, bo są dostępne w trzech kolorach (szarym, białym, różowym) i w kilku ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są niepowtarzalne jak linie papilarne, bo nie ma kamieni o identycznej strukturze krystalizacji i kształtach. Nadzwyczaj modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie polerowaną, chropowatą powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rzemieślnicy parający się wytwarzaniem takich lamp, nadają im różnorodne formy, m.in. sześcianu albo walca.

Co jest źródłem popularności lamp solnych?

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne wywierają pozytywne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im najczęściej właściwość jonizacji powietrza, to znaczy wytwarzania anionów, które równoważą te wytwarzane przez wszędobylska elektronika. Aniony polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie m.in. osobom cierpiącym na na astmę bądź alergię. Światło, jakie dają tego rodzaju lampy, jest kojące i łagodne, stąd zaleca się używanie ich osobom, którym dokucza bezsenność lub stres, bowiem dzięki nim można szybciej się uspokoić. Ale z brył soli nie tworzy się jedynie lamp solnych. Wykonuje się z nich także prześliczne świeczniki i pojemniczki na biżuterię, a pokaźne bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w gastronomii, jak również dekoracji wnętrz.

Siedziba firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]