Oczyszczacz powietrza – urządzenie przydatne z wielu powodów

Problem pułu zawieszonego w atmosferze trafił już do świadomości każdego Polaka i coraz rzadziej bywa lekceważony. Mieszkańca Polski mają świadomość, że jakość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, ma znaczny wpływ na nasze samopoczucie. Tak długo jak nie zostaną wdrożone systemowe rozwiązania, każdy musi zadbać o swoje zdrowie, np. poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia potrzebne rezydentom wielkich aglomeracji

Im bardziej zurbanizowany rejon, tym większe jest ryzyko obecności wysokiej kondensacji pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2,5. Na rozwój licznych schorzeń płuc podatni są głównie rezydenci metropolii oraz okolic w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wypuszczających do atmosfery znaczne ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest sposobem na znaczne zmniejszenie niekorzystnego oddziaływania pyłów na zdrowie. I nie jest to już coś nowego na krajowym rynku – oczyszczacze powietrza szeregu cenionych producentów, jak m.in. Meaco, LIFAair czy AirFree, od lat znajdują się w asortymencie polskich sklepów. Co ważne, poza eliminacją z atmosfery drobinek pyłu, nierzadko posiadają one także inne użyteczne funkcje.

Nawilżanie oraz detekcja CO2 – pozostałe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza produkowane są w różnych rozmiarach, dlatego bez problemu dostaniemy sprzęt stosowne do określonej kubatury pokoju. Oczyszczacze są niezbyt duże, zatem swobodnie można je przenosić pomiędzy pomieszczeniami. Oprócz usuwania z powietrza pyłów PM10 i PM2,5, wyłapują one dodatkowo grzyby oraz zarazki, które mogą wywoływać liczne choroby czy też reakcje uczuleniowe, jak również szkodliwy benzen. Wiele oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża oraz jonizuje powietrze, co tworzy w pomieszczeniach orzeźwiającą atmosferę, a przy tym umożliwia lepszy sen. Niektóre oczyszczacze posiadają także czujniki wykrywające wysokie stężenie CO2. Korzystanie z oczyszczacza powietrza rekomenduje się przede wszystkim osobom podatnym na alergie.