Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Dowiedz się więcej o okiennicy wewnętrznej.

Planując aranżację domu, sporadycznie poświęca się dużo uwagi oknom. Najczęściej decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, czyli firanki i zasłony, które czasem zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze inne mało rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Shuttersy – nowinka w polskich domach

Nadrzędną cechą shuttersów (lub też po polsku – szatersów) jest to, iż lamele zamontowane na tych okiennicach ozdobnych są ruchome, dzięki czemu można ustawiać je w różnych pozycjach, w zależności od potrzeb domowników. Producenci wytwarzają je z płyt MDF, PCV, a także z listw drewnianych. Shuttersy montuje się przede wszystkim na oknach, jednakże tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach i w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda dodatek na okna, który w w Europie domach wykorzystuje się w dalszym ciągu dość rzadko, ale większa część z nas na pewno kina lub telewizji, gdyż tego typu okiennice są często używane na terenach z ciepłym klimatem, a więc w południowych Stanach USA oraz w krajach śródziemnomorskich.

Dlaczego warto postawić na okiennice wewnętrzne shutters?

Niezależnie od tego, iż shuttersy okiennice dekoracyjne shutters świetnie wyglądają, mają one również zastosowanie. Przy ich użyciu można w pasywny sposób regulować wykorzystanie promieni słonecznych: w upalne dni powstrzymywać kumulowanie się nadmiaru ciepła w pomieszczeniach, a zimą – zatrzymać je przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów wnętrz i można umieścić je na większości okien. Wytwarza oraz instaluje się je na zamówienie, co powoduje, że są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo rolety. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom nader gustowny wygląd, dzięki czemu wpływają na podniesienie wartości nieruchomości. Warto także zaakcentować, iż okiennice wewnętrzne typu shutters są regulowane bez stosowania sznurów, co posiadacze psotliwych psów i kotów oraz rodzice dzieci, które przerwać zwisające linki, uznają na pewno za duży atut.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]