Sterylna czystość w miejscu pracy – środki do dezynfekcji

Więcej informacji o środkach dezynfekujących

Profesjonalne środki dezynfekujące pomagają utrzymać czystość rozmaitych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są stosowane? Dlaczego należy się w nie zaopatrzyć?

Środki dezynfekujące – działanie i ich skład

Spotykane w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu mycie oraz dekontaminację powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja chorobotwórczych czynników, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne preparaty są wzbogacone o składniki usuwające drobnoustroje oraz bakterie. W skład środków antyseptycznych zazwyczaj wchodzi alkohol, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, chlor, kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, a także dużo innych komponentów. Do najczęściej stosowanych preparatów należą żele, płyny w sprayu, chusteczki do dezynfekcji oraz oleje (np. do instrumentów chirurgicznych).

Środki do dezynfekcji – zastosowanie

Środki odkażające używane są zawsze tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, laboratoriach czy w placówkach gastronomicznych, medycznych. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania urządzeń sanitarnych, podłóg, toalet, blatów, znajdują też zastosowanie przy myciu sztućców, blenderów, maszynek do mięsa, krajalnic oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dostosowanie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne przede wszystkim w przypadku nawierzchni ceramicznych – umywalek, muszli klozetowych czy pisuarów.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]