Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Dowiedz się, gdzie nabyć kaski jeździeckie

Jazda konna należy do tych dziedzin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, ze względu znaczną wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę groźne. Na urazy podatna jest w szczególności głowa dżokeja, która obligatoryjnie powinna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jeździectwa dostępne są 2 typy zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich dają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek jeździecki? Co lepsze?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest najczęściej wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednak tak dobrej ochrony jak kask, przez co polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i ma atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejszą kwestią przy wyborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask musi dysponować stosownymi atestami, jak również być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca lub pozwalać na regulację swojego rozmiaru. Do kasku warto dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask jeździecki nie powinno się także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszym mieście nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]