Zachowaj dłużej zdrowy wygląd skóry – o kremach przeciwzmarszczkowych

Potrzebujesz kremów przeciwzmarszczkowych do cery? Skieruj się na tę stronę.

Nawet młodzieńcza skóra bez problemów potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Pozwoli to spowolnić tok starzenia się tkanek i tym samym dłużej zachować ich zdrowy wygląd. W głównej mierze ma to odniesienie do cery twarzy, która jest najbardziej narażona na tworzenie się niepożądanych zmian, wśród których zmarszczki są wyjątkowo przykre dla pań, jak i panów. Z tej przyczyny tak ważne jest, żeby używać właściwych kremów przeciwzmarszczkowych dopasowanych do wieku oraz typu skóry. Na szczęście nie jest to trudne, gdyż w sprzedaży można kupić kosmetyki dopasowane do dowolnego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy – jakie substancje są w nich użyte?

Jednym z najistotniejszych celów kremów przeciwzmarszczkowych jest hydratyzacja skóry. Toteż kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy częstokroć zawierają mocznik – czynnikłączący molekuły wody i tym sposobem zapobiegający jej utracie, a ponadto czyniący skórę delikatniejszą. Kremy tego rodzaju zawierają też tłuszcze zwane ceramidami, które również zapobiegają utracie wody dzięki temu, iż wypełniają przerwy pomiędzy komórkami tkanki skórnej. Ważnym komponentem kremów przeciwzmarszczkowych do cery jest również skwalen. Jest to substancja znajdująca się w składzie płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. Przy odpowiednim nasyceniu skwalen zwalcza wolne rodniki i pozostałe niekorzystne czynniki, a jednocześnie umożliwia składnikom odżywczym wniknąć do skóry.

Rodzaje kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy

Kremy przeciwzmarszczkowe dzielą się na kilka rodzajów. Jednym z najistotniejszych kryteriów podziału jest wiek użytkownika, dla którego przeznaczony jest dany preparat. Przy jego wyborze należy też mieć na uwadze, do pielęgnacji której części ciała został on stworzony – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery będzie różnić się właściwościami od kremu pod oczy lub do szyi.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]