Zalety rolet okiennych dzień i noc

Jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla osób, które pragną kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. To też fantastyczny sposób na zaaranżowanie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do pokoju dziecka, gabinetu lub sypialni, ale nie skutkujące całkowitym zaciemnieniem. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Produkt dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym oraz na wymiar.

Roleta dzień noc zebra w pokoju dziecka i salonie

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasów w różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy w jednej barwie, ale różnych odcieniach, to następna propozycja na aranżację i ożywienie każdego wnętrza.
Z jakim pokojem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Dobrze dobrana barwa stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc gwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, więc dobrym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, w których nie chcemy zbyt wiele światła, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – jak je stosować?

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie promieni słonecznych może zakłócić odpoczynek lub drzemkę, istnieje jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień noc, która pomoże Ci w regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, przykładowo, podczas wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują też do każdego współczesnego wnętrza, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią również rolę dekoracyjną. Nowoczesne wzornictwo i rozbudowane spektrum kolorystyczne sprawiają, że wnętrze może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeśli chcesz osiągnąć efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.