Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Uzyskaj więcej informacji o shuttersami w salonie.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, tzw. szutersy (shutters), kojarzą się na ogół z aranżacją domów w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Ale ten moduł zabezpieczenia okiennic można użyć także w polskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie rewelacyjnie wyglądające rozwiązanie, które w wielu aranżacjach zda egzamin lepiej niż modne aktualnie rolety.

Shuttersy w salonie – regulacja ilości światła wnikającego do pomieszczenia

Shuttersy w salonie czy w pokoju gościnnym, będą miały podwójną funkcję – dekoracyjną i praktyczną. Shuttersy znacznie podnoszą estetykę pokoju. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu pięknie wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są istotne, ponieważ to w salonie domownicy spędzają po kilkanaście godzin w trakcie dnia, jak również podejmują tu gości. Z tej przyczyny warto zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale również przytulny. Opcja wybrania stopnia nachylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych docierających do salonu, co umożliwia np. zupełne jego przyciemnienie, kiedy mamy ochotę włączyć serial, albo jego delikatne ściemnienie, gdy chcemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – znakomite rozwiązanie dla chorych na alergie

Opcja kontroli przenikania promieni słonecznych do pokoju jest bez wątpienia najistotniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednak również z innego powodu – za ich sprawą można efektywnie regulować temperaturę sypialni, która ma przecież olbrzymi wpływ na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom w okresie letnim łatwiej jest zachować niską temperaturę w sypialni, z kolei w okresie zimowym o wiele dłużej utrzymamy w niej ciepło. Do tego okiennice typu shutters tworzą mocną barierę chroniącą przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też doskonałe rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Gromadzi się na nich mniej kurzu aniżeli w fałdkach firan, a ich mycie jest niezmiernie proste i trwa w zasadzie parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale będą prezentować się także w łazience, w pokoju dziecka czy w kuchni.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]