Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Po więcej szczegółów o atrakcjach w Małopolsce zajrzyj tutaj.

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, toteż czasem z trudem można odnaleźć się w setkach informacji o planowanych eventach kulturalnych bądź sportowych oraz godnych odwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź stronę przygotowaną specjalnie dla turystów

By przedstawić potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o bardziej i mniej znanych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, ale także o ekspozycjach i wydarzeniach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Podróżnicy myślący o pobycie w Małopolsce o razu na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której w mgnieniu oka znajdą schroniska młodzieżowe, hotele i motele, Centra Informacji Turystycznej oraz zabytki i muzea zlokalizowane w różnych punktach województwa. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Ponadto dla tych, którzy z rozmaitych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące między innymi regiony agroturystyczne, czar parków narodowych i krajobrazowych oraz zamek na Wawelu.

Spis ambasad i przydatne rozmówki – kluczowe informacje dla podróżników z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również turystach z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy pozostałych ciekawych miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Niesłychanie pomocna dla cudzoziemców może być także sekcja Rozmówki, w której poznają kluczowe słówka i powiedzenia, które pozwolą im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie pobytu naszym kraju. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu spis ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych w regionie Małopolski.

Siedziba firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego