Wybierasz się na wczasy do Małopolski? Na tym portalu znajdziesz wszelkie pomocne informacje

Więcej szczegółów o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce uzyskasz tutaj.

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, stąd często ciężko znaleźć coś dla siebie w ogromie wiadomości o planowanych wydarzeniach sportowych czy kulturalnych oraz najciekawszych zabytkach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj serwis przygotowany specjalnie dla turystów

By przedstawić przyszłym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstał serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o nieznanych i znanych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale też o wystawach i wydarzeniach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Osoby organizujące przyjazd do Małopolski już na głównej stronie zauważą mapę, na której prędko odnajdą Centra Informacji Turystycznej, zabytki i muzea, jak również pensjonaty, hotele i schroniska zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Serwis ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Dodatkowo dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. trasy rowerowe, czar regionalnego folkloru czy zamek na Wawelu.

Portal o zabytkach w Małopolsce dba także o cudzoziemców

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy pozostałych ciekawych miejscowości. Informacje dodawane na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku rosyjskim, słowackim oraz niemieckim, francuskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu rejestr ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na terenie Małopolski. Niezmiernie przydatny dla cudzoziemców może być także dział Rozmówki, gdzie poznają podstawowe słowa i zwroty, które pozwolą im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie pobytu w Polsce.

Siedziba firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego