Kantor internetowy – o wymianie waluty online

Na www.kantor.pl poznasz aktualną ofertę internetowej wymiany walut.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w placówce bankowej albo w kantorze – te ostatnie nadal spotkać można supermarketach czy w galeriach handlowych! Aczkolwiek w ekspresowo transformującym się świecie, konsumenci pragną wymieniać walutę bez potrzeby ruszania się z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, z tej przyczyny właśnie powstały kantory online, które na to pozwalają.

Kantor wymiany walut przez internet to niższy spread

Działanie kantoru online jest równie nieskomplikowane jak fizycznego kantoru. Klient wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu kwotę, którą chce przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest w głównej mierze to, iż przewalutowanie można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach działania kantoru po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pozyskiwane z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak to jest w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, z reguły z poprzedniej doby. Drugim i niezwykle ważnym plusem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te proponowane przez instytucje bankowe oraz kantory tradycyjne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może skutkować naliczeniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, tymczasem w kantorze online spready najczęściej nie wychodzą poza 2%. Kantory online proponują także kilka pomocniczych usług wykorzystywanych przez konsumentów, np. umożliwiają ustawienie transakcji odroczonej, w której nabywca zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wtedy, gdy wyznaczony przez nabywcę kurs będzie taki sam jak ten na rynku) albo w określonym przez nabywcę dniu.

Kantor internetowy – usługa dla pracowników zagranicznych oraz kredytobiorców

Kantory online to opcja dla wszystkich lubiących komfort, a także dużą swobodę w dysponowaniu pieniędzmi. Używają ich także kredytobiorcy spłacający pożyczki w obcej walucie i osoby uczące się bądź pracujące za granicą. Aczkolwiek nim zadecydujemy, aby powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.

Siedziba firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]