Co to jest i na czym polega mikropigmentacja?

Skieruj się na https://bit.ly/3veFtha, aby znaleźć informacje o mikropigmentacji w Krakowie.

Z pewnością przeglądając oferty gabinetów kosmetycznych natknęliście się na zabieg mikropigmentacji. W ogólnym mniemaniu mikropigmentacja to jedynie rzadko używane określenie na popularny wśród pań makijaż permanentny. Jednakże wykonanie trwałego makijażu to zaledwie jeden ze sposobów zastosowania tej techniki, która poza kosmetyką ma także zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja medyczna – alternatywa dla zabiegu przeszczepu włosów

W kosmetologii mikropigmentacja to zabieg, na który decydują się przeważnie kobiety szukające sposobu na zredukowanie czasu poświęcanego codzienne na nakładanie makijażu. To praktyczne rozwiązanie dla osób, które są pewne tego, jak chcą się na co dzień prezentować. Istnieje jednak także mikropigmentacja medyczna, która pomimo że wciąż jest zabiegiem kosmetycznym, wywiera ogromne oddziaływanie na psychikę osoby, która się jej podejmuje. Od kilkunastu lat niesłychanie popularne stało się zastosowanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu mieszków włosowych, na który z uwagi na brak pieniędzy nie może zdecydować się znaczny odsetek ludzi cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pozwala też zwiększyć poziom akceptacji własnego ciała – umożliwia niechirurgiczne maskowanie bielactwa oraz blizn, jak również optyczną rekonstrukcję brodawki sutka.

Mikropigmentacja włosów – czy daje efekt permanentny?

Na pozór mikropigmentacja wygląda jak szablonowy proces wykonania tatuażu. Linergistka bądź linergista, gdyż tak nazywa się specjalista wykonujący mikropigmentację, specjalistycznym aparatem nakłuwa naskórek i w ten sposób wprowadza w niego nieorganiczny pigment. Odmiennie do tatuażu końcowy rezultat nie jest permanentny i widoczny jest około roku. Co jest powodem tej różnicy? W trakcie mikropigmentacji pigment wprowadzany jest w płytsze warstwy skóry, natomiast w trakcie tradycyjnego tatuażu wprowadza się go głębiej. W wyniku tego wraz ze złuszczaniem się naskórka po paru miesiącach pigment powoli zanika. Tym samym gdy celem osoby decydującej się na mikropigmentację jest długofalowe ukrywanie rzadkich włosów lub łysiny, musi ona wiedzieć, iż nieodzowne będzie systematyczne powtarzanie zabiegu w przynajmniej dwunastomiesięcznych interwałach.

Siedziba firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]