Co zrobić z nietypowymi odpadami? O kontenerowym wywozie śmieci

Budowa lub przebudowa domu, prace w ogrodzie, remont mieszkania, opróżnianie piwnicy albo strychu – co łączy te, z pozoru zupełnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W ich przypadku pojawiają się pokaźne ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zniszczone sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia muszą być odwiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednakże zrobić, jeżeli nie mamy możliwości przetransportować ich samodzielnie? W takich sytuacjach najrozsądniej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Kontenerowy wywóz odpadów – jak to działa?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmująca się nim firma usługowa użycza klientowi kontener o pojemności dostosowanej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie zapełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie terminie firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej leży w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o legalną utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i praktycznym.

Komu polecamy wywóz śmieci?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z ewidentnych przyczyn usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie są w stanie zorganizować przewozu odpadów do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, wywóz odpadów jest także często zamawiany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa ogrodnicze, budowlane czy remontowe. W sezonie zimowym to również najlepszy sposób na magazynowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, parkingów, boisk czy trawników.