Witamina C to mikroelement o ogromnym zastosowaniu, który znacząco przyczynia się do leczenia chorób i wzmocnienia ogólnej odporności organizmu. Zalecany jest zwłaszcza w okresach jesienno-zimowym. Od połowy XX wieku kwas askorbinowy używa się w inny sposób – przy bardzo ostrych schorzeniach. Sprawdźmy zatem czym są dożylne wlewy witaminy C i jakie są zalecenia do ich stosowania.
Wlewy witaminy C – niestandardowa kuracja
Witamina C jest mikroelementem niezbędnym do życia człowieka. Sami nie potrafimy jej wyprodukować, dlatego musimy otrzymywać jej dawki z zewnątrz (np. z owoców). Nowoczesna medycyna od lat bada oddziaływanie kwasu askorbinowego na usuwanie poważniejszych schorzeń – boreliozy, arytmii, jak również mnóstwa innych. Medycyna weryfikuje szczególnie działanie witaminy C na niszczenie komórek nowotworowych – niektóre doświadczenia starają się udowodnić, że zastosowanie wlewów witaminy C może zapewnić dużo lepsze wyniki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na dostarczaniu sporych dawek tego związku do ustroju. Wlewy sięgają nawet 10 gramów, jest to więc niezwykle duże stężenie, które pomoże zwalczyć szereg groźnych chorób.
Wlewy witaminy C – uzupełnienie klasycznych terapii
Sposób dostarczania witaminy C, czyli wlew bezpośrednio do żył, zmniejsza możliwość powstania efektów niepożądanych, które mogłyby pojawić się w przypadku zwykłych terapii (np. doustnych). Wyniki mogą być znakomite – choroby serca zanikną, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony. Żeby osiągnąć ostateczne skutki, leczenie musi potrwać około 4 tygodni, a dawki muszą być precyzyjnie kontrolowane przez specjalistę, który decyduje o przebiegu leczenia.