Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Na www.badaniabielsko.pl zlecisz badania psychologiczne kierowców Bielsko

Na sytuację na drogach w największej mierze rzutują umiejętności obsługujących jeżdżące po nich pojazdy. Naprawdę istotne jest to dla kierowców profesjonalnych – między innymi taksówkarzy czy kierowców ciężarówek i busów. W ich sytuacji ważne są zarówno umiejętności, jak i uwarunkowania psychologiczne. Z tego powodu przedstawiciele takich zawodów w myśl prawa powinni regularnie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Warto więc napisać na ten temat parę słów. W jakich odstępach powinny być wykonywane? Na czym polegają tego typu badania psychotechniczne? I, co najważniejsze, jak należy się do nich przygotować?

Czego spodziewać się na badaniach psychologicznych kierowców?

Badania kierowców muszą być wykonywane co 5 lat. Ta reguła nie obowiązuje jednak specjalistów, którzy skończyli 50 lat – muszą bowiem wykonywać je co 30 miesięcy. Badania psychotechniczne kierowców wykonywane są przez psychologa w odpowiedniej poradni, który najpierw wykonuje badania charakterologiczne. Mają one postać konwersacji z badanym, w czasie której odpowiada on na pytania na temat wyborów w ekstremalnych sytuacjach. Następna część badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, natomiast potem przeprowadzane są testy na specjalnych urządzeniach, w czasie których badana jest umiejętność szybkiego reagowania, podzielność uwagi, postrzeganie szybkości czy dostrzeganie w ciemności.

Jak podnieść szansę podczas badaniach psychotechnicznych kierowców?

Po ich wykonaniu kierowca odbywa rozmowę z psychologiem, który w jej czasie informuje go, czy przeszedł badanie. Co istotne, powinniśmy pamiętać, iż nie dla każdego ich efekty będą pomyślne. Szanse na pomyślne przejście badań psychologicznych kierowców możemy na szczęście nieco podnieść. Jak? W internecie znajdziemy różne filmy pokazujące działanie maszyn, na jakich są przeprowadzane badania psychotechniczne – to doskonałe narzędzie, by wcześniej przekonać się, jak one działają.

Siedziba firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]