Implanty stomatologiczne to najlepszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu. Zdają egzamin zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i gdy brak nam pojedynczych zębów. Ich głównymi zaletami są względnie łatwa pielęgnacja i naturalny wygląd – implant zęba wraz z koronąwygląda identycznie, jak prawdziwy ząb. Ich zakładanie jest też mniej uciążliwe dla pacjenta aniżeli założenie pełnej protezy lub mostu – nie wymaga szlifowania sąsiednich zębów. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak przebiega ten proces i jakie kroki należy przed nim podjąć.
Implanty zębów – fazy terapii
proces założenia implantów stomatologicznych zaczyna się od zaaplikowania pacjentowi anestetyku. Ponadto ważne jest również pozytywne nastawienie i opanowanie nerwów. W następnej kolejności dentysta wykonuje nacięcie dziąsła. To pozwala na odsłonięcie kości i przygotowanie w niej miejsca na implant. W tym celu stosuje się techniki piezochirurgii oraz odpowiednio dobrane wiertła. To niezmiernie trudna część zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się umiejętnościami i wyczuciem. Precyzja ważna jest również przy umieszczeniu implantu zęba w łożu. Kiedy ten będzie w planowanym miejscu, lekarz musi jedynie zszyć dziąsło pacjenta.
Implanty stomatologiczne a leki znieczulające
Myśl o założeniu implantu zęba budzi u wielu osób obawy związane z możliwym dotkliwym bólem doświadczanym w czasie zabiegu oraz bezpośrednio po nim. Szczęśliwie lęk ten jest całkowicie nieuzasadniony. Nowoczesna implantologia korzysta z niezwykle skutecznych leków przeciwbólowych, gwarantujących pacjentowi pełny komfort na fotelu stomatologicznym. Pacjenci szczególnie wrażliwi na odczuwanie bólu mogą oprócz tego skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego, które całkowicie wyeliminuje możliwość odczuwania stresu przed leczeniem stomatologicznym.