Implanty zębów – co należy o nich wiedzieć?

Niegdyś osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, by korzystać z protez. Nie było to jednak najlepsze wyjście, gdyż protezy wymagają pracochłonnej opieki, a ich zakładanie nie będzie bardzo komfortowe. Z tego powodu tak sporym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są znacznie wygodniejsze, ale też mają sporo innych plusów. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie trwałych rezultatów, do zera zmniejszając prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębów, jakie rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów i jak znaleźć lekarza, który wykona dla nas implanty zębowe.

Na jakich zasadach polega implantologia?

Dziś implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm i trochę krótsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nanotechnologia zaś pozwala na znaczne skrócenie czasu leczenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek bólów nawet po trzech miesiącach. Do tego czasu powinien wykorzystywać chłodne kompresy, zaś od razu po operacji – wystrzegać się bardzo ciepłych dań, palenia tytoniu oraz alkoholu. Ważne będzie także stosowanie specjalnych płukanek, które zwalczają opuchliznę oraz dyskomfort.

Efektywna i bezbolesna implantologia

Implantologia wywiera duży wpływ na komfort życia chorych – z tego względu bardzo ważne jest to, aby znaleźć odpowiedniego lekarza. Jak jednak ustrzec się niemiłych pomyłek i trudności ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębowych stomatologowi ze sporym doświadczeniem i korzystnymi komentarzami wcześniejszych klientów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza na pewno znajdziemy istotne wskazówki.