Implanty zębowe – wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia

Implanty zębowe to najlepszy sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla osób, które utraciły jeden lub kilka zębów i nie potrzebują pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębów jednakowo dobrze sprawdzają się też w wypadku sporych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a o ile właściwie o nie zadbamy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkanaście lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich wytworzenia. Z czego wykonuje się nowoczesne implanty zębów?

Implanty zębów – wytwarzane z tytanu

Na wstępie warto nadmienić, iż implant zęba to tylko ten fragment, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to tzw. korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, który cechuje się dużą wytrzymałością. Jego największym atutem jest także to, że nie koroduje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego stosowanie jest więc w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, przetrwa kilkanaście lat.

Z czego wykonuje się korony implantów stomatologicznych?

Wachlarz materiałów, z których wykonuje się korony jest szerszy. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębowe z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a oprócz tego nie wywołującą uczulenia. Implantologia oferuje także stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega uczuleniom. Ostateczna budżetowa alternatywa, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane głównie w miejsce tylnych zębów.