Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Sporo odpadów nie powinno trafić do zwykłego pojemnika. Idzie tu przede wszystkim o te, które powstają w trakcie różnego rodzaju prac ogrodowych i budowlanych, gruntownych porządków w piwnicy bądź na strychu oraz odśnieżania. Odpady takie jak gruz, chemikalia, fragmenty stolarki otworowej lub podłogowej, śnieg lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas wykonania robót. Jak go zamówić? Który spośród oferowanych typów kontenera będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i kubatura

Szukając kontenera, warto skupić się głównie na jego objętości. Jeśli ta okaże się zbyt mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wygenerowane w czasie prac. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena wynajmu jest uzależniona między innymi od jego kubatury. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność nawet kilkunastu m3. W większości prac remontowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 m3 – bez trudu pomieścimy w nich gruz, rozmontowane ościeżnice i okna, jak również zdjęte panele podłogowe lub skute płytki ceramiczne.

Kontener – w jaki sposób go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się transportem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w największych miastach, jak Szczecin czy Kraków, ale także w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera pod określony adres. Pojemnik należy napełnić w wyznaczonym w umowie okresie. W razie przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po zapełnieniu firma zabiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie trafiają do utylizacji.