Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu

Zapalenie miazgi, złamanie zęba, martwica, zaawansowana próchnica czy też konieczność przygotowania korzenia do protezy – te kazusy łączy fakt, że z reguły w ich przypadku leczenie kanałowe. Chociaż zabieg ten u niektórych pacjentów wywołuje dreszcz grozy, w rzeczywistości nie powinniśmy się obawiać tej terapii. Współczesna stomatologia dysponuje nowoczesnym sprzętem i efektywnymi środkami znieczulającymi, które umożliwiają leczenie także sporych ubytków bez obawy przed bólem.

Etapy leczenia kanałowego

Wstępny etap leczenia kanałowego to otworzenie kanałów zęba i usunięcie z niego miazgi zmienionej chorobowo. Składa się ona z nerwu oraz naczyń krwionośnych, dlatego podczas leczenia kanałowego konieczne jest użycie efektywnego środka znieczulającego. W kolejnym kroku wykonuje się dezynfekcję kanału, oczyszczającą go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Ostatni etap to wypełnienie kanału zęba ceramiką, materiałem kompozytowym, cementem szkło-jonomerowym bądź metalem szlachetnym.

Znajdź dobrego stomatologa do wykonania leczenia kanałowego?

Endodoncja, bowiem tak brzmi medyczne określenie leczenia kanałowego, to jeden z najbardziej skomplikowanych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie dentystycznym. Warto więc wybrać dobrego specjalistę, który go zrealizuje. Gwarancją tego, iż leczenie będzie skuteczne są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Technika ta polega na wsunięciu w kanał miniaturowego mikroskopu transmitującego obraz do monitora. Pozwala to lekarzowi na precyzyjne oczyszczenie, a w następnej kolejności szczelne wypełnienie kanału, dzięki czemu kolejne zabiegi nie są już konieczne.