Meble ze stali nierdzewnej – niezastąpione w gastronomii

W kuchniach, fabrykach wytwarzających żywność i salonach kosmetycznych czy też gabinetach medycznych nadzwyczaj istotne jest zachowanie absolutnej czystości. To wymusza nie tylko zastosowania rygorystycznych procedur oraz stosowania środków dezynfekujących, ale też odpowiedniego sprzętu. Utensylia oraz meble wykorzystywane w takich punktach nie powinny pochłaniać zanieczyszczeń, a ich powierzchnia powinna zapewniać szybkie i dokładne mycie oraz dezynfekowanie. Dlatego w miejscach, gdzie priorytetem jest czystość, najlepiej sprawdzają się meble ze stali nierdzewnej.

Jakiego rodzaju meble ze stali nierdzewnej stosuje się przemyśle spożywczym?

Meble ze stali nierdzewnej są bardzo często wykorzystywane w piekarnictwie, gastronomii oraz przetwórstwie spożywczym. W kuchniach restauracji bądź stołówek używa się między innymi blaty, stoły i regały do składowania żywności. Poza tym należy wspomnieć o zmywakach i okapach, jak również wszelkiego rodzaju stojakach, które mogą być użyte do wyrastania pieczywa. Efektywne wykorzystanie pomieszczenia zapewnią meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – dzięki nim uda się zaaranżować wygodną kuchnię także na niewielkiej przestrzeni.

Medycyna też korzysta z mebli ze stali nierdzewnej

Projektując kształt mebli ze stali nierdzewnej, producent bierze również pod uwagę wymogi salonów kosmetycznych oraz gabinetów medycznych. Tu szczególne znaczenie mają stoły i regały umożliwiające sterylne przechowywanie przyrządów oraz środków używanych podczas zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej sprostają wszelkim wymogom stawianym w stosunku do sprzętu używanego w gabinetach lekarskich – umożliwiają utrzymanie jałowości otoczenia, dobrze się prezentują i są wytrzymałe.