Odwirusowywanie WordPressa – o czyszczeniu infekcji WP

Więcej informacji o usuwaniu wirusów ze strony internetowej na https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress stał się w mijających latach tak modnym systemem zarządzania treścią, iż ilość sklepów i witryn internetowych tworzonych z jego użyciem szacuje się w tym momencie na miliony. Powszechność stosowania tego CMS-a powoduje, iż strony postawione na WordPressie są popularnym celem ataków hakerów. W sytuacji zainfekowania strony złośliwym oprogramowaniem, nieodzowne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Po czym rozpoznać zawirusowaną stronę na WordPress?

Logowanie na witrynę jest niemożliwe? Informacje zmieniły się bez Twojej ingerencji? Na witrynie znalazłeś linki do obcych Ci adresów? A może strona internetowa wysyła wiadomości-śmieci? To jedynie parę z częstych przykładów alarmujących o zawirusowaniu strony. W takich przypadkach niezbędne jest bezzwłoczne działanie, żeby zlikwidować powód infekcji i przywrócić witrynę do właściwego funkcjonowania. Usuwanie infekcji z WordPressa z reguły przekracza umiejętności osób, które na co dzień zajmują się wyłącznie tworzeniem sklepów oraz stron na tym systemie zarządzania treścią, zatem czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek albo po atakach hakerów należy powierzyć profesjonalistom od tego rodzaju zadań.

Jak przebiega usuwanie malware WordPress?

Specjaliści zajmujący się usuwaniem wirusów ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich działań naprawczych przeprowadzają szczegółowy przegląd plików oraz baz danych strony. Weryfikują kod zainstalowanych na stronie motywów i wtyczek, jak również pliki htaccess oraz wp-config. W toku czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, redukujące zagrożenie dalszych ataków. Jeśli długookresowa infekcja mogła spowodować dodanie strony do spisu wykluczeń (na przykład w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a fachowcy podejmują również niezbędne czynności w celu skreślenia jej z tego typu rejestrów. Cykliczne uaktualnianie systemu zarządzania treścią i stosowanych na stronie internetowej wtyczek jest niesłychanie istotne, bowiem usunięcie wszystkich następstw zainfekowania nie jest gwarancją, iż podobna sytuacja nie przydarzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]