Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

Na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/ zlecisz wywóz mebli Kraków

Każdy z nas na pewno świetnie zna problem, jakie tworzą rzeczy, których wiele lat już nie wykorzystujemy, a których nie chcemy się pozbyć z różnorodnych względów. Najczęściej chowamy je na strych, do komórki lokatorskiej czy też do piwnicy, aby nie zagracały powierzchni mieszkaniu. Problem jednak w tym, iż po jakimś czasie również w tych pomieszczeniach stają się na tyle zagracone, że codzienne korzystanie z nich bywa do zniesienia. Dopiero to nakłania wielu z nas do przeprowadzenia dogłębnego sprzątania, stanowiącego przesłankę do tego, aby pozbyć się nazbieranych przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko organizujemy również, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie lub nabywamy zapuszczoną nieruchomość. Trzeba zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak bez problemu wykonać wywóz starych mebli z piwnicy, mieszkania oraz strychu.

Zleć wywóz starych mebli i nie wyrzucaj ich do pojemników komunalnych

Śmieci takie jak fragmenty stolarki okiennej, połamane panele ścienne lub podłogowe, sprzęty elektroniczne czy popsute meble nie mogą zostać wyrzucone do zbiornika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeśli musimy się ich pozbyć, do wyboru mamy parę rozwiązania. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w skrócie PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania adekwatnie dużego auta. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te mają miejsce zazwyczaj raz na miesiąc – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy zatem zmuszeni zagospodarować miejsce na zdeponowanie odpadów o znacznej objętości. Najlepsze jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odwiezie dostarczająca go firma. Zatroszczy się ona również o legalny recykling jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery nierzadko świadczą również fachową asystę przy opróżnianiu poddasza, piwnicy względnie całego domu.

Utylizacja mebli – na czym się opiera?

Stare meble, jeżeli będą przekazane do PSZOK-u bądź podmiotu trudniącego się utylizacją na co dzień, wcale nie muszą zostać porzucone na składowisku lub być spalone. Po rozebraniu ich na części podstawowe, a następnie posortowaniu ich podług surowca, z jakiego są wytworzone, mogą być powtórnie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do wyprodukowania kolejnych przedmiotów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w większości się je wykonuje, sprowadza się zazwyczaj do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które potem stosuje się do wyrobu nowych garderób, krzeseł albo regałów.

Siedziba firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]