Sprawdzenie samochodów używanych – wykryj ukryte wady

Nabycie samochodu to istotny wydatek – dla wielu z nas wiąże się zatem z podjęciem poważnych decyzji. Szczególnie wysokim ryzykiem jest kupno pojazdu z drugiej ręki – uczciwość ich właścicieli niestety często bywa na niskim poziomie, a samochód reklamowany jako bezwypadkowy i w stu procentach sprawny, posiada „ciekawą” historię i wiele defektów. Na domiar złego nie każdy z nas jest w stanie odkryć potencjalne nieprawidłowości przed dokonaniem transakcji. Sprawdzanie auta przed zakupem warto więc powierzyć specjalistom.

Sprawdzenie samochodu przed zakupem – wykrywanie usterek i wad

Sprawdzenie aut używanych jest niezbędne, by przekonać się, iż pojazd faktycznie jest w takim stanie technicznym, jak deklaruje jego aktualny właściciel. Dobrze będzie, jeśli samochód obejrzy wykwalifikowany, zaufany mechanik, niezwiązany w żaden sposób ze sprzedawcą. Wyjątkowo ważne jest to podczas zakupu wozu od pośrednika czy też z komisu. Czasem firmy, by zwiększyć wyniki sprzedaży, mają skłonność do przemilczenia informacji o rozmaitych wadach i usterkach, które przyczyniłyby się do obniżenia ceny. Sprawdzenie samochodu przed zakupem pozwala uniknąć takich błędów i – tym samym – niepotrzebnych wydatków.

Sprawdzenie auta przed kupnem – historia pojazdu

Równie znacząca – a może nawet bardziej znacząca – jest historia pojazdu. Idzie tu przede wszystkim o dane o możliwych wypadkachz jego udziałem, przebiegu i wpisach w rejestrach samochodów kradzionych. Na sprawdzenie samochodu pod tym kątem pozwala tzw. numer VIN (Vehicle Identification Number) i specjalistyczne wyszukiwarki. Przeszukiwanie ich jest płatne, ale zakłady oferujące inspekcję pojazdów zapewniają również i tę usługę – dzięki niej nie kupimy kradzionego samochodu i unikniemy wielu innych kłopotów.