Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Odwiedź biuro rachunkowe Katowice - skorzystaj z pomocy specjalistów.

Prowadzenie finansów w niewielkich firmach okazuje się zazwyczaj powodem sporych problemów. Drobne podmioty zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, by zatrudnić specjalistę na etat, a ich szefowie nie zawsze potrafią właściwie pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu zyskamy? Jak zyskać pewność tego, że jakość współpracy okaże się satysfakcjonująca?

Współpraca z biurem rachunkowym – wygoda i oszczędność czasu

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy postawić głównie z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy finanse firmy specjalistom, zyskamy pewność, iż ewentualne kontrole US nie skończą się wystawieniem grzywien. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to także oszczędność pieniędzy i pracy – nie trzeba zajmować się finansami na własną rękę, ani zatrudniać specjalisty na pełen etat. Należy też napomknąć o komforcie, jaki niosą ze sobą takie usługi. Współcześnie nie ma już potrzeby często jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem mnóstwo spraw można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najlepsze?

Wybierając biuro rachunkowe nie zalecamy kierować się wyłącznie jego cennikiem – nadzwyczaj niskie koszty usług na ogół zwiastują ich niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści zdobyli odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Siedziba firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]