Uszczelnianie okien – kiedy jest zalecane?

Poznaj więcej szczegółów o uszczelnianiu okien Warszawa na serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Odczuwasz chłód wiejący od okna lub też drzwi balkonowych? To bezbłędny znak, że konieczne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w rozmaitych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo wybudowanych apartamentach, jednak i w oknach kilkuletnich, w których zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien oraz z jakiej przyczyny jest tak ważne!

czym jest uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien trafnymi materiałami, by przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Według badań przez nieszczelne okna ma prawo wydostawać się z lokalu mieszkalnego nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, ale i na rachunki – dlatego prawidłowe uszczelnienie okien jest niezmiernie istotne.
Uszczelnianie okien wykonuje się od wewnątrz oraz od zewnątrz. W obu tych przypadkach wykorzystuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się w głównej mierze silikonów, folii paroszczelnych oraz innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii oraz innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy wezwać fachowców od uszczelnienia okien?

Jeżeli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, że z pewnością należy je uszczelnić. Powodem konieczności wykonania uszczelniania okien może być zużyta uszczelka, jednak też błędy montażowe.
Uszczelnianie okien warto również zrealizować zawsze w nowym domu lub też mieszkaniu (po postawieniu lub też odbiorze). Eksperci zadbają o to, aby w miejscu, w jakim miejscu ościeżnica łączy się z murem, nie było jakichkolwiek szczelin oraz zastosują należyte materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]