W jakich technologiach realizowana jest usługa druku 3D?

Potrzebujesz szczegółowych informacji o usługach druku 3D? Znakomicie trafiłeś! Wejdź na cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest kierowana przede wszystkim do inżynierów, osób zatrudnionych w wydziałach technicznych i badawczo-rozwojowych, projektantów CAD, konstruktorów, a także przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda firma lub osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny bądź prototyp wydrukowany przy pomocy technologii SLS,SLA, DMLS, PolyJet, i FDM, może skorzystać z tej usługi, o ile nie dysponuje własną drukarką 3D.

Drukowanie 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem świadczy także usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza przytoczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy też strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno artykuły od producentów sprzętu do druku 3D, jak i opracowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

FDM – drukowanie 3D w bardzo dobrej cenie

Najpopularniejszą technologią druku 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi atrakcyjna relacja jakości do ceny, a także możliwość korzystania z filamentów w szerokiej gamie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można regulować grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany najczęściej za pomocą drukarek 3D marki MakerBot i urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę metodę druku wykorzystują firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

SLA – dokładny wydruk 3D małych elementów

Druk 3D w technologii SLA to pierwszy, pionierski sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana również stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest usługa druku 3D metodą SLA? Do firm lub osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technologia, która gwarantuje wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk bardzo cienkich elementów, wyrazistych krawędzi, detali oraz gładkiej powierzchni.

Technologia SLS – wydruk 3D poliamidem w proszku

Technologia drukowania 3D metodą SLS opiera się na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są następne warstwy tworzywa – w tym przypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najważniejsze zalety tej techniki wydruku 3D? Technologia SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia spiekania laserem proszku poliamidowego zapewnia odporność mechaniczną i chemiczną oraz precyzję konturów.

Siedziba firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]