Zbiornik ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej i kosmetycznej

Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów jest stal nierdzewna. Nie reaguje z kwasami, nie ulega korozji i nie traci swoich właściwości nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wydziela się ze stopu i formuje na powierzchni niezauważalną gołym okiem powłokę. Ochrania ona stal przed szkodliwym działaniem wielu substancji chemicznych, a także podnosi jej odporność na nieprzychylne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki nierdzewne dla przemysłu kosmetycznym

Ze względu na fakt, iż stal nierdzewna nie wchodzi w reakcje z związkami chemicznymi wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są w szerokim zakresie stosowane w tym przemyśle. Używa się ich zarówno podczas procesu produkcyjnego, jak i do składowania sporych ilości ukończonych już preparatów. Wymienione wcześniej cechy powodują, iż zbiorniki stalowe są też idealnym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów wytwarzających i przetwarzających paliwa.

Zbiorniki stalowe w sektorze spożywczym

Zbiorniki stalowe są często używane w przeróżnych przedsiębiorstwach z szeroko pojętej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa bądź placówkach gastronomicznych. W gorzelniach, piekarniach czy browarach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wykonane z tego stopu. Usługi firm zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszą się zainteresowaniem branży spożywczej głównie dlatego, że na tego typu zasobnikach nie zbiera się osad, który mógłby sprzyjać zakażeniu ich zawartości dzikimi drożdżami bądź zarazkami.