Botoks – zastosowanie i przeciwwskazania

Skieruj się na revitae.com.pl, aby znaleźć informacje dotyczące zabiegu z botoksem.

Toksyna botulinowa, w mowie potocznej zwana botoksem, to substancja białkowa wytwarzana przez jeden z typów bakterii beztlenowych, która wskutek swoich właściwości stosowana jest w medycynie, zwłaszcza estetycznej. Jak więc korzysta się z tej neurotokstyny i czy jest to bezpieczne?

Botoks – stosowany w leczeniu kompulsywnego zgrzytania zębami i kurczu powiek

Botulinotoksyna to jedna z silniejszych znanych egzotoksyn, której oddziaływanie opiera się na hamowaniu bodźców wysyłanych pomiędzy nerwami a tkanką mięśniową. To z tej przyczyny jego spożycie (przykładowo razem z zepsutym pożywieniem) może być niesłychanie niebezpieczne, gdyż w niektórych sytuacjach prowadzi do zachłystowego zapalenia płuc. Jednakże tenże efekt rozluźnienia mięśni, do którego prowadzi botoks, lekarze od pół wieku stosują do leczenia schorzeń, w których stwierdza się zbytnie napięcie mięśniowe, m.in. przy przykurczach po udarze, ciężkich casusach migreny czy kurczu wpustu żołądka. Botoks szeroko stosuje się również w leczeniu bruksizmu, czyli niekontrolowanego tarcia zębami, bowiem ostrzyknięcie odpowiednich miejsc toksyną botulinową zmniejsza napięcie mięśni żuchwy, a tym samym minimalizuje zagrożenie ścierania się zębów oraz pękania szkliwa. Botulinotoksyna pomaga także ludziom cierpiącym na nadpotliwość – podana w obszary, gdzie ciało produkuje zbyt duże ilości potu, hamuje jego wydzielanie się nawet przez sześć miesięcy.

Botoks – usuwanie kurzych łapek oraz “zmarszczki gniewu

Zwykły mieszkaniec Polski zazwyczaj botoks kojarzy jednak z zabiegami estetycznymi. I istotnie, egzotoksyna ta jest tu używana w dość szeroko. Korzysta się z niej w zabiegach mających na celu redukcję zmarszczek. Ostrzykiwanie botoksem to zabieg bezbolesny oraz krótki. Preparat botoksu wyrównuje skórę i rozluźnia mięśnie przyczyniające się do tworzenia się bruzd. Z tego powody zazwyczaj stosuje się go do redukcji tzw. “lwiej zmarszczki” oraz kurzych łapek tworzących się w okolicach oczu. Z pomocą botoksu można również zmniejszyć nadmierny łojotok skóry czoła.

Siedziba firmy:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]