Cierpisz na zaćmę lub astygmatyzm? Szukaj pomocy w klinice okulistycznej

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga wyeliminować dokuczliwe i w wielu przypadkach niebezpieczne dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien zgłosić się na zabieg korekcjiwad wzroku?

Korekta wzroku – metoda bezpieczna i nieinwazyjna

Do niedawna korygowanie wad wzroku ograniczało się do dobierania okularów albo soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednak nowoczesne techniki korekty umożliwiające leczenie astygmatyzmu, nadwzroczności, krótkowzroczności, a także wielu innych chorób. Wyjątkowo rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku charakteryzująca się wysoką efektywnością. Taka korekta wzroku jest zabiegiem bezpiecznym oraz mało inwazyjnym, a pacjent błyskawicznie powraca do zwyczajnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, w której zatrudniona jest wykwalifikowana załoga lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych technikach leczenia. Wprawny optometrysta pomoże postawić diagnozę, dopasować stosowną technikę leczenia oraz wyeliminować wadę wzroku. Optometryści przyjmujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny, dlatego mogą wykryć nawet najrzadsze dolegliwości oczu.

Czym ponadto zajmuje się klinika okulistyczna?

Kliniki okulistyczne zajmują się też terapią innych chorób, takich jak np. stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego korekcji polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy modelowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided. Ponadto lekarze przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, będący testem niezbędnym w ujawnianiu stanów zapalnych, glaukomy, a także pozostałych uciążliwych chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się też mapy rogówki – jest to potrzebne przed zabiegami laserowymi, np. operacją zaćmy. Korekta wad wzroku to rzecz jasna nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się też innymi przypadkami, np. usuwaniem kaszaków bądź ciał obcych z oka.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]