FemtoLASIK, EBK, LASEK – metody korekty wad wzroku

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o femtoLasik Kraków, znajdziesz na voigtklinikaoka.pl.

Korekcja laserowa wzroku to w tym momencie najpopularniejsza forma korekty astygmatyzmu, dalekowzroczności, krótkowzroczności i presbiopii, jednakże mało zainteresowanych zdaje sobie sprawę z tego, że zabiegi te są wykonywane przy użyciu kilku technik.

Zabieg FemtoLASIK – bezinwazyjna, bezpieczna, a jednocześnie bezbolesna metoda korekty wzroku

FemtoLASIK (nazywany też All-Laser-LASIK) to bezinwazyjna, całkowicie bezpieczna oraz nie wywołująca bólu technika korekty takich wad jak astygmatyzm (do 6 dioptrii), nadwzroczność (do +4 dioptrii), krótkowzroczność (do -10 dioptrii) oraz niekiedy starczowzroczność. Sam zabieg nie jest długi – wprawny lekarz optometrysta potrafi zrealizować go w kwadrans. Zaletą tego zabiegu jest to, że pacjentom niesłychanie szybko wraca ostrość wzroku – w zasadzie w przeciągu 24 godzin od zabiegu może podjąć na nowo swoje codzienne zadania. Zabieg realizowany w dwóch fazach i w przeciwieństwie do tradycyjnej metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się przy użyciu skalpela. Podczas zabiegu FemtoLASIK w pierwszej kolejności za pomocą lasera femtosekundowego rozdziela się płatek rogówki o grubości mniej więcej 0,1 mm, a w kolejnym etapie ma miejsce formowanie rogówki z wykorzystaniem lasera excimerowego.

FemtoLASIK Topoguided jest tymczasem innym wariantem metody FemtoLASIK, gdzie praca lasera excimerowego jest dostosowana do każdego pacjenta. Przed zainicjowaniem zabiegu sporządza się mapę rogówki i na jej bazie programuje się kolejne ruchy lasera. Ten rodzaj zabiegu przeprowadza się u osób z dalekowzrocznością oraz astygmatyzmem, których rogówka charakteryzuje się nietypowym kształtem.

Zabiegi LASEK i EBK

Nie tak popularne sposoby korekty wzroku to między innymi:
EBK, w którym po znieczuleniu oka ściąga się z rogówki nabłonek (odbudowuje się on po pewnym czasie samoistnie), a w następnej kolejności modeluje się rogówkę przy użyciu lasera excimerowego. EBK zwana jest metodą powierzchniową, dlatego że nie dochodzi do ingerencji w głębokie warstwy rogówki. EBK można jednakże wykorzystać jedynie do korekty niewielkich wad wzroku.
LASEK – wykonywany jest u osób, u których z różnych powodów nie można użyć zabiegu FemtoLASIK. W metodzie LASEK płatek nabłonka rogówki odcinany jest nie laserem, a alkoholem.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]