Jak działa wibroterapia? O urządzeniach marki Vitberg

Na natemat.pl/zdrowie/240327,ram-vitberg-to-urzadzenie-do-domowej-wibroterapii-sprawdzamy-jak-dziala odnajdziesz wszystko, co należy wiedzieć o marce Vitberg

Ludzie pracujący w pozycji siedzącej po pewnym czasie zaczynają skarżyć się na otyłość, bóle kończyn oraz bóle kręgosłupa. Jednym ze sposobem radzenia sobie z tymi schorzeniami jest wibroterapia, przechodząca w ostatnich latach swój renesans. Badania nad tą metodą terapii prowadzano już w drugiej połowie XX w. Terapia wibracjami nie tylko pomaga uśmierzać ból, ale poprzez stymulację włókien mięśniowych oraz przyśpieszenie metabolizmu może wspierać także odchudzanie. Terapię wibracjami często stosują też zawodowi sportowcy do regeneracji mięśni po intensywnym treningu.

Wibroterapia w domu z modułami RAM Vitberg+

Terapia wibracjami nie jest jednak nieosiągalna dla przeciętnego śmiertelnika. Można się jej poddać we własnym domu, bez konieczności umawiania się na zabiegi u rehabilitanta. W sprzedaży można znaleźć aparaty do wibroterapii produkowane przez Vitberg, które przeznaczone są do aktywnego masażu drganiami różnych części ciała. Moduł bazowy RAM Vitberg+ pozwala na użycie trzech podstawowych programów: Nogi, Relaks i Kręgosłup, w których można wybrać cztery poziomy częstotliwości wibracji. Zestaw można powiększyć o kolejne moduły: Szyja, Biodra, Metabolizm, Nogi oraz Kolana.

Siedziba firmy:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]