Leczenie stożka rogówki – popraw jakość swojego widzenia

Potrzebujesz szczegółowych informacji dotyczących leczenia stożka rogówki Kraków? Skieruj się na http://tinyurl.com/y6tjscgq

Stożek rogówki to przypadłość, która w znacznym stopniu ogranicza codzienną aktywność – obniża jakość widzenia oraz może wywoływać kolejne choroby oczu. Współczesne kliniki okulistyczne potrafią na szczęście zaradzić tym problemom. Jak zatem wygląda przebieg leczenia stożka rogówki?

Stożek rogówki ujawnia się już w okolicy trzydziestego roku życia

Rogówka to przezroczysta część gałko ocznej, która mocno koncentruje promienie światła. Znajduje się przed tęczówką i posiada wiele nocyceptorów, jest jednakże ukrwiona w niewielkim stopniu. Około trzeciej dekady życia może ulec zniekształceniu przejawiającemu się uwypukleniem i ścieńczeniem w centralnej części. Dzieje się tak na skutek osłabienia tkanki, która, według niektórych hipotez, robi się podatna na oddziaływanie rodników. Stożek rogówki wywołuje astygmatyzm i miopię, przez co chory widzi znacznie gorzej i staje się nadwrażliwy na promienie światła. Pacjenci uskarżają się również na podrażnienie oczu, w niektórych przypadkach występuje też podwójne widzenie. Keratoconus często współistnieje z innymi schorzeniami oczu, m.in. zapaleniem spojówek. Szczęśliwie współcześnie skuteczne leczenie stożka rogówki jest możliwe. We początkowej fazie wada jest prostowana z wykorzystaniem soczewek kontaktowych lub szkieł korekcyjnych, z czasem natomiast potrzebne jest wykonanie zabiegu w klinice okulistycznej.

Korekcja stożka rogówki – metody cross linking i wszczepienia pierścieni śródrogówkowych

Korekcję stożka rogówki przeprowadza się za pomocą wielu procedur medycznych. Obecnie najefektywniejszym sposobem na poprawę ostrości widzenia jest wszczepienie pierścieni śródrogówkowych oraz cross linking. Współczesne kliniki okulistyczne specjalizują się też w korekcji stożka rogówki poprzez modelowanie, czyli zabieg Topoguided. Bardzo dobre rezultaty przynoszą procedury wykorzystujące technologię mapowania rogówki, która pomaga osiągnąć regularną powierzchnię tkanki, a to w rezultacie pozwala na niwelowanie niezborności czy też krótkowzroczności przy pomocy soczewek kontaktowych. Chorzy mogą też po kilku miesiącach zapisać się na zabieg z użyciem lasera, który zupełnie likwiduje wadę wzroku.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]