Nie warto wstydzić się konsultacji z urologiem

Kluczowe informacje na temat urologa w Krakowie prywatnie. Przekonaj się!

U wielu pacjentów spotkanie z urologiem wywołuje skrępowanie. Choroby, jakie bada urologia, postrzegane są jako niezwykle krępujące, co powoduje, że pacjenci, którzy zauważyli u siebie alarmujące przejawy choroby, w szeregu przypadków zwlekają przez wiele tygodni zanim postanowią udać się na badanie u lekarza specjalisty. Tymczasem może to rodzić daleko idące konsekwencje dla układu moczowo-płciowego.

Doświadczasz problemów z oddawaniem moczu? Udaj się do lekarza urologa!

Urologia zajmuje się identyfikacją i leczeniem schorzeń męskiego układu moczowo-płciowego, a u pań – układu moczowego. Narządy tego układu są odpowiedzialne m.in. za produkcję i degradację hormonów czy usuwanie z organizmu nadmiaru soli mineralnych i mocznika, który wytwarzany jest w wątrobie jako pośledni produkt rozpadu protein. Na niewydolność układu moczowego może wskazywać mnóstwo różnych objawów, które niejednokrotnie są ignorowane przez chorych z nadzieją, iż same miną. Na jakie w związku z tym objawy trzeba zwrócić baczną uwagę i zareagować na nie natychmiastowym udaniem się na badanie urologiczne? Będą to przede wszystkim wszelkie zmiany dotyczące moczu, czyli jego ciemniejsze zabarwienie, spienienie czy obecność w nim ropy albo krwi, ale także pieczenie lub ból przy oddawaniu moczu, nieregularny strumień, nie kontrolowanie moczu czy wydalanie jego zbyt małej ilości. Niektóre objawy mogą być również mniej ewidentne, np. ból podbrzusza bądź pleców, nadciśnienie tętnicze oraz obrzęk stóp. Urolog zajmuje się też męskim układem płciowym, zatem mężczyźni powinni umówić się do niego kiedy mają problemy z wytryskiem (np. gdy widoczna jest krew w spermie), ze stulejką, podtrzymaniem erekcji czy kiedy dostrzegą jakiekolwiek zmiany na jądrach lub prąciu. Trzeba też zaakcentować, że panowie po ukończeniu 40 lat powinni regularnie umawiać się na kontrolne badanie gruczołu sterczowego.

Wazektomia, leczenie torbieli nerek i skomplikowane zabiegi – codzienność pracy urologa – leczenie wodniaka jądra, cystoskopia i złożone zabiegi

Pacjenci zwykle zgłaszają się do gabinetu urologa celem konsultacji dotyczącej wazektomii, przeprowadzenia cystoskopii (innymi słowy obrazowania wnętrza pęcherza moczowego), biopsji prostaty (pozwalającej na wykrycie nowotworu tego narządu), a także leczenia torbieli nerek, wodniaka jądra bądź stulejki. Urolodzy każdego dnia wykonują też wiele trudnych zabiegów, jak np. nefrektomia (a więc usunięcie nerki), plastyka miedniczek nerkowych i przezcewkowa resekcja prostaty czy guza pęcherza moczowego.

Siedziba firmy:
SCM Sp. z o.o. Prywatny Szpital Specjalistyczny
ul. Grzegórzecka 67C/U6
„Wiślane Tarasy”
31-559 Kraków

Tel.: +48 12 353 66 01
Mob.: +48 780 61 41 02
E-mail: [email protected]