Oczyszczacz powietrza – oddychaj swobodnie

Społeczeństwo pomału zdaje sobie sprawę z tego, jak istotna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu wszelkiego typu zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: sadzę, pyły zawieszone PM10, roztocza, spaliny samochodów czy wirusy i drobnoustroje. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w mieszkaniu lub miejscu pracy?

Jak wysoka jest skuteczność oczyszczacza powietrza?

Współcześnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i pyłami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie zatrzymana w ich filtrze. Oczyszczacze o wysokiej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wyłapują praktycznie wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem jest jeszcze efektywniejsze.

Przetestuj oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia maksymalny poziom filtracji. Wychwytują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikronów, co eliminuje pyły zawieszone PM10 i PM2.5, sadzę czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 efektywnie i szybko zatrzymuje także wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, zaś jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są energooszczędne oraz proste w użyciu.