Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z normalnych procesów wynikających ze zbliżania się do wieku starczego. Jej oznaką jest pogarszanie się widzenia w bliży, co w istocie przeszkadza w korzystaniu z laptopa czy smartfona, pisaniu, czytaniu gazet oraz realizowaniu szeregu powszednich aktywności. Starczowzroczność jest wynikiem osłabienia zdolności akomodacji oka bądź jej zupełnej straty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być zakładanie okularów, jakkolwiek rodzi to pewne komplikacje. Szkła do bliży zakłócają widzenie dali, okulary dwuogniskowe zazwyczaj nie są komfortowe, zaś modele progresywne są w większości wypadków drogie. Lepszym rozwiązaniem może okazać się zatem zlikwidowanie starczowzroczności dzięki zabiegowi.
Leczenie presbiopii – wykonuj bez ograniczeń codzienne czynności
Jak już nadmieniliśmy, korekcja starczowzroczności pozwala ustrzec się wielu komplikacji przy wykonywaniu codziennych, najprostszych aktywności. Ludzie mający to schorzenie (należy podkreślić, że nieraz pierwsze objawy presbiopii przejawiają się zaraz czterdziestce) mają problemy z pisaniem bądź korzystaniem z urządzeń elektronicznych, a także robieniem zakupów (wręcz uniemożliwia odczytanie opisu artykułu) czy przemieszczaniem się komunikacją miejską (trudności z korzystaniem z planów jazdy). Na domiar tego, odwrotnie do miopii, starczowzroczność nie jest kompensowana przez zdolność lepszego widzenia w dali, a noszenie okularów okazuje się dla chorego niewygodne. Nie należy też zapominać, że wada ta się cały czas zwiększa, a każde następne dwa lata przynoszą zwykle pogorszenie widzenia o mniej więcej ćwierć dioptrii.
Korekcja starczowzroczności – eliminacja wady w toku jednego zabiegu
Poza korektą za pomocą szkieł korekcyjnych, możliwe jest też leczenie presbiopii z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują nieodzowność stosowania szkieł korekcyjnych. Techniki takie jak PRESBYMAX® są także sposobem na to, żeby w czasie pojedynczego zabiegu całkowicie pozbyć się wady w obu oczach.
Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]