Przenośne i stacjonarne aparaty do ultradźwięków

Dowiedz się, gdzie kupić aparaty do ultradźwięków, wejdź na www.bardomed.pl.

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz są coraz częściej wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, gdyż właściwie aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo korzystny wpływ na zdrowie pacjentów. Mogą być one stosowane do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalane za ich pomocą ciepło działa kojąco na zakończenia nerwowe. Dzięki temu masaż ultradźwiękami może być stosowany do usprawnienia przepływu limfy, zmniejszania napięcia mięśniowego i łagodzenia bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak tylko z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od prawie 100 lat, bazuje na 2 typach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają zbawienny wpływ na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Z kolei efekty termiczne polegają głównie na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – stawów, ścięgien, wiązadeł oraz blizn i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku czy też przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny czy przenośny?

Funkcjonują dwa rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie idealnym wyborem dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów bądź podejmujących ich w kilku gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje znaczną ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z NFZ – najlepszym rozwiązaniem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]