Urządzenia Vitberg w pierwszej Pracowni Wibroterapii w Krakowie

Po więcej informacji o marce Vitberg kliknij tutaj

W 2018 r. na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego rozpoczęła pracę pierwsza Pracownia Wibroterapii. Przedsięwzięcie zainicjowano przy partycypacji firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Zajęcia dydaktyczne oraz badania z aparatami firmy Vitberg

Pracownia Wibroterapii dedykowana jest do przeprowadzania badań naukowych nad oddziaływaniem terapii wibracjami na organizm ludzki. Odbywać się w niej będą też zajęcia dydaktyczne dla studentów uczelni z dziedziny kosmetologii, odnowy psychosomatycznej oraz fizykoterapii. Rehabilitacyjne Aparaty Masujące Vitberg+, w które zaopatrzona została pracownia, posłużą także do regeneracji zawodników. Popularność krakowskiej Pracowni Wibroterapii przyczyniła się do tego, że aparaty Vitberg zaczęły testować AWF-y w Gdańsku i w Warszawie.

Do jakich badań przyczynią się urządzenia firmy Vitberg?

W przyszłości wyniki badań mogą przysłużyć się do optymalizacji treningów sportowców wyczynowych czy modernizacji terapii pacjentów. Niewątpliwie w Pracowni Wibroterapii będą przeprowadzane badania z zakresu fizjologii i biochemii. Analizie poddane będzie oddziaływanie wibroterapii na mikrokrążenie i stany zapalne stawów. Rezultaty badań będą zestawiane z rezultatami uzyskiwanymi przez laboratoria z całego świata.

Siedziba firmy:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]