Wybielanie zębów przy pomocy światła

Zdrowe i perłowe zęby to wspaniała wizytówka każdego człowieka. Niestety bakterie systematycznie oddziałują na nasze szkliwo i powodują, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające zapewniają dobre efekty. Jak przywrócić nieskazitelny uśmiech? Które metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – jak uzyskać długotrwałe efekty?

Mycie jamy ustnej po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznymi zmianami. Cukry i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (żele, paski, nakładki), nie zawsze są bezpieczne dla jamy ustnej. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna ma szereg metod, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najpopularniejsze? Dentyści szczególnie polecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która przynosi znakomite rezultaty już po trzech sesjach. Światło emitowane przez lampę jest całkowicie bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów – zalecenia po naświetlaniu

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Wstępnym etapem jest przegląd stanu uzębienia. Następnie przy pomocy specjalnego wzornika ustala się barwę zębów przed wybielaniem. Po przeprowadzeniu wstępnych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Istotne jest też precyzyjne dobranie PH żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba minimalizując przebarwienia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o 15 tonów, rezultaty są zatem spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu należy unikać czerwonego wina, czarnej herbaty przez co najmniej kilka dni. Pacjentom, które z jakichś względów nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.