Jak zamontować panele podłogowe?

Zobacz, gdzie kupić panele podłogowe drewniane, wejdź na https://www.balticwood.pl

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od posadzki drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem dziecinnie łatwe i wszyscy uporamy się z tym bez pomocy profesjonalistów. Jak zatem zamontować panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej układać na niezbyt wilgotnym gruncie – maksymalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Warto pamiętać również o odpowiedniej izolacji – doskonale nada się do tego folia PE o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin – dzięki temu wyparuje z nich zgromadzona wilgoć. Panele i narzędzia gotowe?

Montaż paneli podłogowych

Teraz najważniejsza rada – panele podłogowe najlepiej montować startując z rogu pokoju. Bezpośrednio rozpakowaniu, upewnij się, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem później sprzedawca może nie przyjąć reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłogi, która powinna przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej fasady. Zepniesz je używając specjalnych klików – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje – daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wyprodukowane z drewna lub surowców takich, jak MDF, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w domu. Nie zapominaj zatem o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów – do ich zakrycia doskonale nadają się listwy podłogowe.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]